Rowerowy Maraton Wisła 1200

http://wisla1200.pl/

Ruszyły zapisy na wakacyjny Rowerowy Maraton Wisła 1200 w skrócie RWM1200 – jest to pierwszy tego typu wyścig w Polsce, którego trasa dedykowana jest dla miłośników włóczęgi na rowerach w stylu gravelowym i bikepackingowym. Start 6 lipca ze schroniska Przysłop pod Baranią Górą.

Podróżowanie wzdłuż rzek było bardzo popularne już od zarania dziejów. W naturalny sposób wytyczały one szlaki komunikacyjne oraz stanowiły idealny drogowskaz dla prawdziwych włóczykijów. Rowerowy Maraton Wisła 1200 to bez wątpienia powrót do korzeni tym bardziej, że drogi asfaltowe na trasie zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Uczestnicy poruszać się będą po mniej lub bardziej utwardzonych drogach, przejeżdżając po drodze przez rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikiej przyrody. Będzie to znakomita okazja do poznania z bliska walorów bezpośredniej linii brzegowej najdłuższej rzeki w Polsce.

Ultramaraton RMW1200 stanowi z pewnością idealne wyzwanie dla fanów gravelowych przygód. Tego typu rower powinien sprawdzić się tam najlepiej. Organizator nie wprowadził jednak ograniczeń sprzętowych. Możecie startować również na szosie (dróg asfaltowych jest jednak bardzo mało), góralu czy popularnych trekingach. Śmiałkowie będą mieli przyjemność pojawić się na starcie 6 lipca 2018 przy schronisku Przysłop pod Baranią Górą, na wysokości 951 m.n.p.m. Meta zlokalizowana jest w Gdańsku na zgoła innej wysokości 2 m.n.p.m.

Czytaj dalej na BikeWorld.pl

Redaktor Krzychu zaprasza do udziału, szczególnie tych co zrobili rajza wzdłuż Małej Panwi …..

One Response to Rowerowy Maraton Wisła 1200

  1. admin says:

    Już z niecierpliwością czekamy na relację z maratonu.

Dodaj komentarz

Share