OD JAKUBA DO JAKUBA

Tak więc 6 sierpnia jedziemy w grupie obejmującej dokładnie 58 zapisanych osób. Wedle planu spotykamy się o godzinie 8.00 pod kościołem w Lubszy, gdzie zostaną podzielone koszulki (część radzionkowska, dzięki zapobiegliwości Irka Musialika, będzie je mieć ciut wcześniej) i gdzie pożegna naszą grupę ksiądz proboszcz Lucjan Kolorz.

Przed odjazdem podzielimy się na 4 grupy, którymi „dowodzić” będą członkowie Stowarzyszenia, ubezpieczając każdą grupę z przodu i z tyłu.
Co do trasy-  w związku z faktem, iż w okresie planowania wyjazdu byłem przekonany o tym, że Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej zdoła wykonać swój plan- czyli utwardzić i oznakować część szlaku św. Jakuba leżącą na gruntach gminy Woźniki do czasu otwarcia Światowych Dni Młodzieży- pierwsza wersja przejazdu była bardzo optymistyczna i pokrywająca się z oficjalnym przebiegiem Camino na mapie. Niestety do dnia dzisiejszego ten optymistyczny plan i wariant nie został zrealizowany, a Camino pod Woźnikami wygląda w dużej części przebiegu tak, jak na załączonym zdjęciu- zadecydowaliśmy o dość drastycznej zmianie trasy wycieczki. Trasa omija nieprzejezdne odcinki i daje możliwość w miarę bezproblemowego przejazdu z dziećmi (a tych mamy wśród uczestników kilkoro). W skrócie: z Lubszy jedziemy przez Grojec, Dyrdy i Mokrus „Leśną Rajzą”, w Zielonej ulica Stawową kierujemy się na mostek nad kanałem ulgi i potem w lewo w stronę Kolonii Woźnickiej. Po drodze zahaczamy o „Grofskie Dęby” i kierujemy się na zalaną kopalnię w Bibieli. Stamtąd na Pyrzowice i do Sączowa.

W międzyczasie, około godziny 9.00, odprawiona zostanie zaplanowana msza św. w kaplicy w Dyrdach.

Wycieczko- pielgrzymkę zakończy wspólne grillowanie przy kościele św. Jakuba w Lubszy. Będzie okazja obejrzeć kościół i posłuchać nieco o jego historii z ust ks. proboszcza Marka Sendala.

Przybliżona godzina przybycia do Sączowa- 16.00.

Po grillu powrót grup do domu „na własną rękę”. Jest możliwość „podłączenia się” do kilkuosobowych grup z Radzionkowa i z Kalet, które będą wracać swoimi trasami.

Organizator nie ubezpiecza uczestników wycieczki. Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność. W kwocie wpisowego nie zostały ujęte napoje, które każdy rowerzysta jadący „Od Jakuba do Jakuba” zabiera ze sobą wedle własnych potrzeb.

W związku z faktem,że wypadałoby cosik dać księdzu, który przyjedzie specjalnie na tę okazję aby odprawić dla nas mszę w Dyrdach- proponuję przygotować jakieś drobne pieniądze na rzeczoną zrzutkę.

W załączniku mapa trasy, która nie ulegnie już większym korektom. Pozdrawiam i do soboty! 
trasa jakubowa
caminoTą trasą nie jedziemy.
Mapa aktywna trasy.

One Response to OD JAKUBA DO JAKUBA

 1. admin says:

  Zapraszamy wszystkich wielbicieli ruchu na dwóch kółkach na mszę św. w intencji rowerzystów

  W sobotę, 6 sierpnia, w Dyrdach (gmina Woźniki), w kościele filialnym parafii pw. św,. Franciszka z Asyżu w Miotku, o godzinie 9.00, odprawiona zostanie msza św. w intencji wszystkich rowerzystów (zwłaszcza zaś tych pielgrzymujących).
  Msza jest częścią wycieczko- pielgrzymki rowerowej „Od Jakuba do Jakuba” Lubsza- Sączów, docelowo jednak uczestniczyć w niej może rzecz jasna każdy.
  Kochasz jazdę na rowerze? Dysponujesz w sobotę odrobiną wolnego czasu? Przyjedź- ta msza św. jest właśnie dla Ciebie!

  Stowarzyszenie Sportowo- Turystyczne „Leśne Rajzy”

Dodaj komentarz

Share